- Hem »
- Festivalen »
- Festivalhistorik »
- 2009 »
- SPELSCHEMA
SPELSCHEMA - HULTSFRED 09
Observera att längderna på speltiderna är ungefärliga och att alla uppgifter är med reservation för eventuella ändringar.
Längst ner hittar du schemat för dj:s på campingserveringen Paradiset.
LADDA NER SCHEMAT SOM PDF
SPELSCHEMA ONSDAG
SPELSCHEMA TORSDAG
SPELSCHEMA FREDAG
SPELSCHEMA LÖRDAG
SPELSCHEMA PARADISET
SPELSCHEMA ONSDAG
HAWAII |
PAMPAS |
TEATER |
STORA DANS |
ROOKIE |
||||||
Tid: 75-90 min | Tid: 60 min | Tid: 50-60 min | Tid: 45-50 min | Tid: 25 min | ||||||
17:00 | ||||||||||
17:30 | 17:30 OZOMATLI |
|||||||||
18:00 | 18:00 POPKOLLOS AVSLUTNING |
|||||||||
18:30 | ||||||||||
18:45 DROPKICK MURPHYS |
||||||||||
19:00 | ||||||||||
19:30 | ||||||||||
20:00 | 20:00 SNODDAS |
|||||||||
20:30 | 20:30 GOSSIP | |||||||||
21:00 | 21:00 SHOT-GUN CRACKERS | |||||||||
21:30 | ||||||||||
21:45 FRANZ FERDINAND |
||||||||||
22:00 | 22:00 THE WEAKENING |
|||||||||
22:30 | ||||||||||
23:00 | 23:00 TWIGGY FROSTBITE |
|||||||||
23:30 | ||||||||||
23:45 KINGS OF LEON |
||||||||||
00:00 | ||||||||||
00:30 | ||||||||||
01:00 | ||||||||||
01:30 | 01:30 CULT OF LUNA |
|||||||||
02:00 | ||||||||||
02:30 |
SPELSCHEMA TORSDAG
HAWAII |
PAMPAS |
TEATER |
STORA DANS |
ROOKIE |
||||||
Tid: 75-90 min | Tid: 60 min | Tid: 50-60 min | Tid: 45-50 min | Tid: 25 min | ||||||
12:00 | 12:00 FIBES, OH FIBES! |
|||||||||
12:30 | ||||||||||
13:00 | 13:00 MAIA HIRASAWA |
|||||||||
13:30 | 13:30 RAUBTIER |
|||||||||
14:00 | 14:00 THE BERNDT |
|||||||||
14:30 | 14:30 PRISCILLA AHN |
|||||||||
15:00 | 15:00 MOOFISH CATFISH |
|||||||||
15:30 | 15:30 PETER BJORN AND JOHN |
15:30 MADCON |
||||||||
16:00 | 16:00 HOWLING BELLS |
16:00 BRUKET | ||||||||
16:30 | ||||||||||
17:00 | 17:00 THE FEDERALES |
|||||||||
17:30 | 17:30 THE VIRGINS |
17:30 SOLID GOLD |
||||||||
18:00 | 18:00 HELLO SAFERIDE |
18:00 TILDE | ||||||||
18:30 | ||||||||||
19:00 | 19:00 BADDIES |
19:00 PRINCE OF ASSYRIA |
||||||||
19:15 REGINA SPEKTOR |
||||||||||
19:30 | 19:30 LARS WINNERBÄCK |
|||||||||
20:00 | 20:00 KILLERCHAPS |
|||||||||
20:30 | 20:30 WHITE LIES |
20:30 HATCHAM SOCIAL |
||||||||
21:00 | 21:00 COLDTEARS |
|||||||||
21:30 | 21:30 SONIC SYNDICATE |
|||||||||
21:45 THE KILLERS |
||||||||||
22:00 | 22:00 INVINCIBLE |
|||||||||
22:30 | ||||||||||
23:00 | 23:00 MOHAMMED ALI |
|||||||||
23:30 | 23:30 LUDACRIS |
23:30 MARNIE STERN |
23:30 ERIK HASSLE |
|||||||
00:00 | 00:00 DORA STEINS | |||||||||
00:30 | ||||||||||
01:00 | 01:00 TAKIDA |
01:00 KARIN PARK |
||||||||
01:30 | 01:30 TOTALT JÄVLA MÖRKER |
|||||||||
02:00 | ||||||||||
02:30 |
SPELSCHEMA: FREDAG
HAWAII |
PAMPAS |
TEATER |
STORA DANS |
ROOKIE |
||||||
Tid: 75-90 min | Tid: 60 min | Tid: 50-60 min | Tid: 45-50 min | Tid: 25 min | ||||||
12:00 | ||||||||||
12:30 | ||||||||||
13:00 | 13:00 DUNGEN |
13:00 LIECHTEN- STEIN |
||||||||
13:30 | 13:30 THE HEART STRINGS |
|||||||||
14:00 | 14:00 LISA BOUVIER |
|||||||||
14:30 | 14:30 SKANSROS |
|||||||||
15:00 | 15:00 DEN STORA SÖMNEN |
|||||||||
15:30 | 15:30 MARKUS KRUNEGÅRD |
15:30 LILLASYSTER |
||||||||
16:00 | 16:00 THE BOXER REBELLION |
16:00 MONARK X |
||||||||
16:30 | ||||||||||
16:45 ANNA TERNHEIM |
||||||||||
17:00 | 17:00 ADEPT |
|||||||||
17:30 | 17:30 N.A.S.A. | 17:30 GRAVEYARD |
||||||||
18:00 | 18:00 MADNESS |
18:00 SACRED SAILORS |
||||||||
18:30 | ||||||||||
19:00 | 19:00 VICTIMS |
19:00 SIDEWALK |
||||||||
19:15 A CAMP |
||||||||||
19:30 | 19:30 YO MAJESTY |
|||||||||
20:00 | 20:00 WALK- ING WITH STRANGERS |
|||||||||
20:30 | 20:30 LARS WINNERBÄCK |
20:30 LOWOOD |
||||||||
21:00 | 21:00 KARTELLEN |
|||||||||
21:30 | 21:30 ANDREAS TILLIANDER |
|||||||||
21:45 MANDO DIAO |
||||||||||
22:00 | 22:00 MFMB |
22:00 TIKKLE ME |
||||||||
22:30 | ||||||||||
23:00 | 23:00 THE KOO KOO'S |
|||||||||
23:30 | 23:30 THE SOUNDS |
23:30 LENKA | 23:30 CONVOJ |
|||||||
00:00 | 00:00 ISMEN & GORILLALA |
|||||||||
00:30 | ||||||||||
01:00 | 01:00 TIMBUKTU |
01:00 LOVE IS ALL |
||||||||
01:30 | 01:30 DEAD BY APRIL |
|||||||||
02:00 | ||||||||||
02:30 |
SPELSCHEMA: LÖRDAG
HAWAII |
PAMPAS |
TEATER |
STORA DANS |
ROOKIE |
||||||
Tid: 75-90 min | Tid: 60 min | Tid: 50-60 min | Tid: 45-50 min | Tid: 25 min | ||||||
12:00 | ||||||||||
12:30 | ||||||||||
13:00 | 13:00 MELODY CLUB |
13:00 SIMON NORRSVEDEN |
||||||||
13:30 | 13:30 JOHN ME |
|||||||||
14:00 | 14:00 MONDE YEUX |
|||||||||
14:30 | 14:30 LORENTZ & M.SAKARIAS |
|||||||||
15:00 | 15:00 THE TONIC BANG |
|||||||||
15:30 | 15:30 PETTER |
15:30 ADIAM DYMOTT |
||||||||
16:00 | 16:00 CILIHILI |
16:00 THE VANJAS |
||||||||
16:30 | ||||||||||
16:45 PROMOE |
||||||||||
17:00 | 17:00 BON- NE IDÉE |
|||||||||
17:30 | 17:30 NASHVILLE PUSSY |
17:30 IT'S A MUSICAL |
||||||||
18:00 | 18:00 ICE CUBE |
18:00 SONJAGON |
||||||||
18:30 | ||||||||||
19:00 | 19:00 ÓLAFUR ARNALDS |
|||||||||
19:15 SAHARA HOTNIGHTS |
||||||||||
19:30 | 19:30 JENNY WILSON |
19:30 AND- REAS GREGA |
||||||||
20:00 | ||||||||||
20:30 | 20:30 KLAXONS |
20:30 PILGRIMZ |
20:30 CLEO & SYSTER SOL |
|||||||
21:00 | ||||||||||
21:30 | 21:30 KID CUDI |
|||||||||
21:45 LARS WINNERBÄCK |
||||||||||
22:00 | 22:00 AN HORSE |
22:00 MELEEH |
||||||||
22:30 | ||||||||||
23:00 | 23:00 DYNO | |||||||||
23:30 | 23:35 SMK | 23:30 FRIDA HYVÖNEN |
23:30 HENOK ACHIDO |
|||||||
00:00 | 00:00 PRET- TY WHORES |
|||||||||
00:30 | ||||||||||
00:45 THÅSTRÖM |
||||||||||
01:00 | 01:00 LUCY LOVE |
|||||||||
01:30 | 01:30 THE DØ |
|||||||||
02:00 | ||||||||||
02:30 |
SPELSCHEMA: PARADISET
Paradiset är vår servering på campingen. Där hittar du varje dag sköna dj:s.
MÅNDAG
17:00-02:00 SWEDISH DODGEBALL ASSOCIATION
TISDAG
17:00-21:00 ROCKPARTY CREW
21:00-02:00 TOMMY ERICSSON / GIMME INDIE
ONSDAG
14:00-17:00 DJ VILLE
17:00-21:00 JENSDEKADENS
21:00-02:00 FIFFEL&BÅG
TORSDAG
14:00-17:00 WE LOVE
17:00-21:00 TIGHT ASS
21:00-02:00 POPPONNY
FREDAG
14:00-17:00 KRISTOFER ÅKESSON/DJUNGELTRUMMAN
17:00-02:00 HYBRIS & ADRIAN RECORDINGS + SPECIAL GUESTS
LÖRDAG
14:00-17:00 DESPOTZ
17:00-21:00 DIN NÄST BÄSTA KOMPIS & DANIEL DEEBEE BERG
21:00-02:00 ÅBÄKE VS MZT
Med reservation för eventuella ändringar.